„To je ale divný. Vždyť je teprve půlka dubna, jak by mohl někdo sklízet?“ říkáte si.

Tohle ale není článek o sklízení ovoce či zeleniny ze zahrádky. Je to o sklízení úspěchů z píle výchovy a výcviku předchozích let.

Aslanův věk se překlopil do seniorské fáze, devátými narozeninami se z něj stal oficiálně senior. Říká se, že člověk je jen tak starý na kolik se cítí. Domnívám se, že Aslan se cítí maximálně na pět let.  

 

Přesto si však pomalu ale jistě všímám výhod, které každým rokem zviditelňují.

Tak se na ty výhody soužití se psím seniorem pojďme podívat.

 

  • Aslan se mnou žije celý svůj život, od osmi týdnů, kdy jsme si přivezli hebkou černou kouli až doposud. A tak se známe. Hodně dobře. Stačí mi krátké písknutí, lehké mlasknutí, sotva viditelný pohyb ruky a on už ví. Je to tak pohodlné, uvolňující a důvěrné.
  • S věkem přichází moudrost. Aslan moc dobře ví, že letět za zajícem je příliš mnoho námahy pro nic. A tak se radši v lehkém klusu mrkne, jak ušák tryská po poli. Nepotřebuje si dokazovat, že ho zvládne zahnat až za hranici remízku.
  • Nemusím mít oči na šťopkách kdekoliv, kdykoliv a registrovat i spadlý list. Když potkáme psa, Aslan se zastaví, kouká a počká, jestli rozhodnu, že jen projdeme kolem nebo ho radši přivážu na vodítko. Není hormonama nabitý nadsamec, který chce ovládnout kohokoliv a kdekoliv. Je to pán v letech, který si je moc dobře vědom své síly i psychické zralosti. On i já víme, že kdyby došlo na bitku dokáže se ubránit, ale přitom nemá potřebu je vyvolávat.
  • Ty tam jsou doby kdy měl místo zubů žraločí jehličky ostré jako břitva. S Aslanem v naší domácnosti žijí i dvě lidská mláďata mladší než on. Nemusím se bát, že jim v zápalu hry vyhryzne půlku obličeje.
  • Ví kdy má dost. Je nadšený, je veselý, rád si hraje a jsou okamžiky, kdy to vypadá že je to pořád puberťák. Jen už nemusí mít takový výdej energie a když cítí že má her s dětmi dost, přemístí se na pelíšek a odpočívá. Jakmile nabere síly zase se zapojí.

Mladší seniorský věk přináší spoustu výhod bez zdravotních nevýhod. Aslan je pořád v kondici, silný, zdravý a veselý pes. Poslušný, vychovaný, přátelský bez bláznivě šílených nápadů.

Devět let. Celých devět let sklízím výhody toho, že jsem správně vybrala nejen plemeno psa, ale i chovnou stanici a konkrétní štěně u chovatele.

Použila jsem svou metodu pro výběr psa, jasně definované kroky, kterými když projdete budete mít ohledně výběru psa jasno. Bez složitého hledání informací, bez stresu, nervů a rozhodovacích paralýz.

Pokud i vy chcete mít přátelský, pohodový a smysluplný vztah se svým psem stáhněte si e-book Jak vybrat psa přímo zde na webu https://www.jakvybratpsa.cz/ . Pohodlně z pohodlí domova a jen na pár kliknutí. Během několika minut bude e-book u vás a vy můžete začít s cíleným výběrem toho nejlepšího psího kamaráda právě pro vás.